Gorzów: Zza biurka za kierownicę autobusów MZK

2020-09-30 12:31
Gorzów: autobusy
Autor: SG Za kierownicami autobusów muszą siadać pracownicy innych działów.

W Gorzowskim MZK brakuje kierowców. W tym roku odeszło z pacy dziesięciu. Firma ratuje się pracownikami z innych działów. Wielu ma bowiem uprawnienia do prowadzenia autobusów. Trudna sytuacja jest także, jeżeli chodzi o motorniczych tramwajów. Kiedy na tory wrócą linie nr 2 i 3 brakować będzie ponad 20 ludzi.

Zza biurka do autobusu. W gorzowskim MZK brakuje kierowców. W pierwszym półroczu odeszło 10. Dlatego zza biurek wyciągani są pracownicy administracyjni. Wielu z nich ma uprawnienia do prowadzenia autobusów. Siadają zatem za kierownicą i przewożą gorzowian. Prezes MZK przyznaje, że nie jest to rozwiązanie optymalne, ale dzięki temu firma może funkcjonować.

Przed chwilą kierownik działu dyspozycji przewozów, który dodatkowo jest rzecznikiem zjechał z linii, bo realizował przewozy. Kierownik wydziału autobusowego również, jeżeli jest taka potrzeba realizuje przewozy. Kursy bisowe realizowaliśmy pracownikami, którzy pracują na zupełnie innych stanowiskach - Mówi Roman Maksymiak, prezes MZK Gorzów.

Gorzów: tramwaje
Autor: SG W MZK brakuje także motorniczych.

Trudna sytuacja jest także, jeżeli chodzi o motorniczych tramwajów. Kiedy na tory wrócą linie nr 2 i 3 brakować będzie ponad 20 ludzi. Dlatego firma chce przeszkolić kierowców autobusów do prowadzenia twistów. Oznacza to jednak, że zabraknie ich przy obsłudze linii autobusowych. ​Czy strój kierowców przywdziać będą musieli kolejni pracownicy z administracji?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE