Gorzów: ZWKF

i

Autor: SG ZWKF w Gorzowie (fot. archiwum)

Gorzów: ZWKF szykuje się na "Covidowy" rok akademicki

2020-09-15 18:27

Akademia stawia na bezpieczeństwo studentów i wykładowców. Dlatego wykłady odbywać się będą wyłącznie zdalnie, a zajęcia praktyczne w niewielkich grupach. Nie będzie uroczystej inauguracji roku akademickiego, pierwszy raz w historii uczelni. Powodem oczywiście koronawirus.

Bez inauguracji, ze zdalnymi wykładami. Tak ma wyglądać rok akademicki w gorzowskim Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej. Wszystko przez sytuację pandemiczną. Uczelnia w pierwszej kolejności chce zapewnić bezpieczeństwo studentom i wykładowcom. Dlatego wszystkie wykłady w semestrze jesienno-zimowym odbywać się będą zdalnie za pośrednictwem platformy e-lerningowej. Nieco inaczej będzie wyglądać sytuacja z zajęciami praktycznymi.

Jeśli chodzi o zajęcia praktyczne, ćwiczenia, praktyki, tam gdzie będzie to możliwe, przy zachowaniu najdalej idących zasad i kryteriów bezpieczeństwa studentów i nauczycieli, tam w małych grupach będziemy prowadzili zajęcia na żywo - mówi Piotr Żurek dziekan ZWKF w Gorzowie.

Gorzów: ZWKF

i

Autor: SG Uczelnia czeka na nowych studentów.

Prawdopodobnie nie odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego. To będzie pierwszy taki przypadek w historii uczelni. Dziekan Żurek zapewnia, że akademia jest przygotowana na pracę w nietypowych warunkach. Liczba sal pozwoli prowadzić zajęcia w niewielkich grupach. W budynkach zamontowano pojemniki z płynem dezynfekującym. Studenci będą zobowiązani do przychodzenia w maseczkach, a większość swoich spraw będą mogli załatwić online.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE