autobus gorzów

i

Autor: Fragles Więcej osób może wejść do autobusów.

Gorzów: ZMIANY w MZK! Co trzeba wiedzieć wchodząc do autobusu

2020-05-17 13:33

Więcej osób będzie mogło jeździć w gorzowskich autobusach MZK. Od poniedziałku (18.05) zostają zwiększone limity dotyczące ilości pasażerów w środkach transportu publicznego. O ile zwiększy się ilość osób w pojazdach?

To zależy od pojemności autobusów. Do pojazdów będzie mogło wejść kilkanaście osób więcej niż dotychczas.

Zgodnie z nowymi rządowymi przepisami - podróżni będą mogli korzystać maksymalnie z 30 procent wszystkich miejsc. Tak jak do tej pory dostępna będzie tylko połowa siedzeń. Pozostałe osoby będą mogły zajmować miejsce stojące.

Do tej pory w 12-metrowym autobusie mogło podróżować maksymalnie 14 osób, a w 15 metrowym - maksymalnie 20 osób. Od poniedziałku do pojazdu mogą wejść odpowiednio - od 25 do 31 i od 38 do 42 osób - w większych pojazdach. 

Nadal obowiązują inne obostrzenia związane z pandemią. Nadal jeździmy w autobusach w maseczkach i siadamy tylko na wyznaczonych miejscach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE