Gorzów: ZIPH podpisał pierwsze umowy z firmami, które dostaną Lubuskie Bony Wsparcia

2021-01-15 18:15
Gorzów: ZIPH
Autor: SG ZIPH jest jednym z operatorów programu Lubuskie Bony Wsparcia.

Do końca lutego Zachodnia Izba Przemysłowo Handlowa podpisze 150 umów z przedsiębiorcami, którzy ubiegali się o pomoc w ramach Lubuskich Bonów Wsparcia. Do firm trafi od 10 tys. do 200 tys. zł. Marszałek województwa przeznaczył na program łącznie 44 mln zł.

Pierwszych 10 umów podpisanych. Lubuskie Bony Wsparcia wreszcie trafiają do przedsiębiorców. Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa podpisała pierwsze umowy z firmami, które starały się o wsparcie. W kolejce jest jeszcze 140 z pierwszego etapu. Formalności powinny być zakończone do końca lutego. Pieniądze na kontach firm pojawiać się będą zgodnie harmonogramem, który ustalany jest z każdym indywidualnie. Dotacje wynoszą od 10 tys. do 200 tys. zł w zależności od wielkości firmy. Lubuscy przedsiębiorcy na te pieniądze czekali od dawna.

Gdyby nie było tej wojenki, która była latem, to dawno byśmy zapomnieli, że taki projekt mieliśmy i rozdalibyśmy już pieniądze. Natomiast teraz dopiero zaczynamy podpisywać, więc każdy czeka na te środki - mówi Stanisław Owczarek z ZIPH.

Pod koniec 2020 roku Izba otrzymała dodatkowe 5 mln zł. Powinno to się przełożyć na kolejne 60 umów. Te mają być podpisane do końca marca. Marszałek województwa lubuskiego na pomoc przedsiębiorcom przeznaczył łącznie 44 mln zł. Programem na północy regionu zarządza Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE