Gorzów: Ze słońcem żartów nie ma, zdrowie może oddać w przyszłości

2022-08-04 12:42
upał jezioro
Autor: Fragles

Ze słońcem nie ma żartów. Temperatura powyżej 30 stopni i skwar- to warunki, w których nie radzą sobie dorośli, ale także dzieci.

Jeżeli widzimy, że pociecha zaczyna się słaniać, tracić apetyt i ma podwyższoną temperaturę, to należy szybko zabrać ją z dworu i nawodnić. Jeżeli objawy się utrzymują, to konieczna jest wizyta u lekarza, lub nawet w szpitalu. Takie sytuacje, nawet z młodości, mogą mieć skutki zdrowotne w późniejszym życiu.

Będziesz płacić abonament za klimę w samochodzie! | ESKA XD - Prosto z salonu #54

Mówi Dorota Konaszczuk, dyrektorka lubuskiego sanepidu w Gorzowie:

Onkolodzy podają, że pięciokrotna ekspozycja na słońce doprowadzająca do poparzenia o 80% zwiększa ryzyko rozwinięcia nowotworów skory, w tym czerniaka, także jest o czym rozmawiać.

Spacery podczas tropikalnej aury warto w godzinach między 11 a 16 sobie odpuścić. Jeśli już taka potrzeba zaistnieje, to konieczne jest nakrycie głowy dla pociechy, smarowanie skóry kremem z filtrem i picie wody. Chłodzić można się przy fontannach czy nad podgorzowskimi jeziorami. Od soboty (6.08) bez upałów.

Marilyn Monroe - jak dobrze znasz filmy z udziałem ikony lat 50? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak miała na nazwisko Sugar, bohaterka filmu “Pół żartem, pół serio”?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE