Gorzów: Zaciągnięte kredyty kosztują coraz więcej

2022-04-13 17:40
Gorzów: magistrat
Autor: SG Gorzowski magistrat.

Magistrat szacuje, że na spłatę odsetek w tym roku wyda prawie 10 mln zł. W budżecie zapisano na ten cel 4 mln zł. Miasto musi szukać dodatkowych pieniędzy.

Kredyty w górę. Gorzów musi wydawać na ich spłatę coraz więcej. Wyższymi ratami martwią się mieszkańcy, ale problem dotyczy także gorzowskiego magistratu. W tym roku na obsługę odsetek w budżecie Gorzowa zaplanowano 4 miliony złotych. Dziś już wiadomo, że to nie wystarczy. Miasto musiało już dołożyć drugie tyle, a na tym się nie skończy.

Przy tak dużym wzroście dotychczas uruchomione kredyty spowodują wygenerowanie odsetek na poziomie 9,9 mln zł. Na ten moment zwiększamy kwotę o 4 mln zł. Przy dalszym wzroście WIBOR-u ta kwota również ulegnie zwiększeniu - mówi Agnieszka Kaczmarek, skarbnik miasta.

Jak przekonują analitycy ekonomiczni kolejne wzrosty to kwestia czasu. Więcej pieniędzy na spłatę rat kredytu, oznaczać będzie mniej środków na inne zadania, które realizuje Gorzów.

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE