Gorzów: Z gorączką do szpitala nie wejdziesz

2021-09-27 18:02
Gorzów: szpital
Autor: Agnieszka Wiśniewska/WSzW w Gorzowie W gorzowskim szpitalu stanęły bramki mierzące temperaturę.

W gorzowskim szpitalu w holu głównym zamontowano specjalne bramki. Urządzenie sprawdzi wchodzącemu temperaturę. Jeżeli ta będzie w normie, bramka wpuści do szpitala, a jeżeli będzie podwyższona, drzwiczki będą zamknięte.

Bramka sprawdzi temperaturę i zdecyduje czy można wejść, czy nie. Takie urządzenia stanęły w holu głównym gorzowskiego szpitala. Ich zadaniem jest wyłapywanie osób z podwyższoną temperaturą. Wszystko odbywa się automatycznie i bezdotykowo. Tablet pomiarowy zamontowany przy bramce sprawdza jaką temperaturę ma osoba wchodząca. Jeżeli ta jest w normie szklane drzwi się otworzą, jeżeli jest wyższa pozostaną zamknięte.

Pełna automatyzacja i bezkontaktowe działanie systemu jest przydatne szczególnie teraz, w okresie podwyższonej zaraźliwości. Pozwala na zachowanie higieny minimalizując ryzyko przenoszenia infekcji - mówi Agnieszka Wiśniewska rzecznik lecznicy.

Gorzów: szpital
Autor: Agnieszka Wiśniewska/WSzW w Gorzowie

Nowe bramki zastąpiły stosowane do tej pory termometry medyczne. Jeszcze przez kilka dni będą przy nich stali pracownicy szpital, którzy w razie potrzeby wytłumaczą co należy zrobić. W szpitalu zamontowano dwa takie urządzenia.

Czy wiesz, ile czasu dzieci mogą spędzać przed ekranem?

Pytanie 1 z 5
Ile czasu przed ekranem mogą spędzać dzieci do 2 roku życia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE