Gorzów: spichlerz

i

Autor: SG

Gorzów: Wystawa Waldemara Kućki do zobaczenia w internecie

2020-12-10 14:37

Jak PRL wygląda na fotografiach Waldemara Kućki przekonają się wszyscy, którzy obejrzą najnowszą wystawę przygotowaną przez gorzowskie muzeum. Przez pandemię ekspozycja dostępna będzie on-line. Obok zdjęć zobaczyć będzie można zrekonstruowane wnętrza z epoki i pracownię gorzowskiego artysty.

PRL w obiektywie Kućki. Gorzowskie muzeum przygotowało nową wystawę. Ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia, na razie zwiedzić ją będzie można tylko on-line. Na Facebooku i YouTubie muzeum zobaczymy film z wernisażu, kamera oprowadzi nas również po ekspozycji. Trwa właśnie montaż nagranego materiału. Możliwe, że wystawa dostępna będzie już w ten weekend. Jeżeli montaż zajmie więcej czasu, wydarzenie wystartuje w przyszłym tygodniu. A co będziemy mogli zobaczyć? Przede wszystkim zdjęcia Waldemara Kućki, przedstawiające życie w Gorzowie w czasach PRL-u.

Spacerując pomiędzy wielkoformatowymi zdjęciami Waldemara Kućki, wykonanymi właśnie w okresie PRL-u w Gorzowie, w latach 60-tych, 70-tych, będziemy mogli przenieść się także do wnętrz z tamtych lat, a także pracowni artysty - mówi Ewa Pawlak dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta.

Wystawa „PRL oczami Waldemara Kućki” to ostatnie wydarzenie związane z jubileuszem 75-lecia muzeum. Szczegóły znajdziecie na Facebooku gorzowskiego muzeum.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE