Gorzów: Wysokie temperatury i susza zagrażają... ptakom

2020-04-28 20:15
Ptaki kraczące szczególnie wieczorami dają się we znaki mieszkańcom Świdnika
Autor: Tom Swinnen / Pexels.com Pamiętajmy o ptakach!

Pamiętajmy o nich - proszą gorzowscy przedstawiciele organizacji pomagających zwierzętom. Jak pomóc ptakom? To bardzo proste. Nie trzeba nawet wychodzić z domu.


Wystarczy w zacienionym miejscu wystawić - na balkon, parapet - plastikowy pojemnik z wodą. Powinien być w miarę płaski i stabilny tak by ptak mógł sobie usiąść i swobodnie się napić. Warto pamiętać by do poidełek nie miały dostępu drapieżniki.

Ostatnie dni w Gorzowie i okolicach są coraz cieplejsze i coraz bardziej suche. Grażyna Fallana z gorzowskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przypomina, że brak wody bardzo osłabia ptaki, wiele z nich ginie wtedy np. na jezdniach. Żeby im pomóc nie trzeba wiele... .

Opady deszczu meteorolodzy zapowiadają w Gorzowie na początku maja. Czyli także ptaki będą mieć trochę łatwiej, ale warto o nich pamiętać, jeszcze wiele gorących dni przed nimi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE