azs gorzów

Autor: Piotr Kaczmarek/AZS AJP

Gorzów: Wygrana koszykarek po emocjonującej końcówce

2022-02-07 10:42

PSI Enea Gorzów pokonała przed własną publicznością Polskie Przetwory Bydgoszcz 71:65. Sprawa wydawała się być rozstrzygnięta po pierwszej połowie. Gorzowianki prowadziły już 46:32 .

Na parkiecie rządziła Rosjanka Kseniia Tikhonenko, która w całym meczu zaliczyła double-double w postaci 17 punktów i 17 zbiórek. W drugiej połowie podopieczne Piotra Kulpekszy zaczęły gonić wynik, zbliżyły się jednak na dystans maksymalnie sześciu punktów.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 04.02.2022r.

Od trzeciej kwarty u gorzowianek szwankowała skuteczność - mówi trener Dariusz Maciejewski:

Taka niemoc spowodowała to, że Bydgoszcz wróciła do gry i grała drugą część na dużo lepszej skuteczności, i zdobyła 19 punktów, co było naszym problemem. My zdobyliśmy tylko 10 i stąd porażka w trzeciej kwarcie dała nadzieję na to, że będzie do samego końca przednie widowisko.

AZS dzięki temu zwycięstwu awansował na pozycję lidera. Kolejny mecz Akademiczki rozegrają 16 lutego na wyjeździe z AZSem Politechniką Poznań.

QUIZ. Jedzenie na literę ... . Z pozoru proste pytania mogą Cię zaskoczyć!