Gorzów: Współorganizatorka strajku kobiet z wezwaniem na komendę [AUDIO]

2021-01-19 17:09
Strajki kobiet w październiku i listopadzie ub. roku odbywały się w całej Polsce.
Autor: Patryk Lachowski Strajki kobiet w październiku i listopadzie ub. roku odbywały się w całej Polsce.

Współorganizowała strajki kobiet w Gorzowie, a teraz została wezwana na policyjne przesłuchanie. Monika Drubkowska, gorzowska działaczka LGBT ma stawić się w komendzie przy ul. Wyszyńskiego w środę (20.01) o godzinie 12. Powodem tego jest zdaniem policji - organizacja nielegalnych zgromadzeń podczas pandemii.

Jak zapowiada Drubkowska - nie zamierza składać zeznań, a jedynie przedstawi na piśmie swoje oświadczenie.

Mówi Monika Drubkowska, współorganizatorka strajku kobiet w Gorzowie:

Monika Drubkowska ma stawić się na komendzie w charakterze osoby oskarżonej. O co ?

Mówi Drubkowska:

Przypomnijmy: strajki kobiet w Gorzowie - podobnie jak w całej Polsce odbywały się pod koniec października i na początku listopada ubiegłego roku. Były protestem przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnemu w sprawie aborcji. W Gorzowie w marszach brało udział od kilkudziesięciu do kilkuset osób.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Trener polskich skoczków po konkursie indywidualnym w Zakopanem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE