Gorzów: Woliera na bulwarze - znów - wypełniona ptakami!

2020-04-23 18:08
Gorzów woliera.
Autor: chacha Papugi i gołębie wróciły na bulwar.

Podczas spacerów po Bulwarze Wschodnim gorzowianie mogą zatrzymać się przy wolierze i nacieszyć oczy widokiem egzotycznych papug i swojskich gołębi. Ptaki po przezimowaniu w budynku przy ulicy Targowej wróciły do swojej letniej rezydencji.

To rytuał powtarzający się od kilku lat. Ptaki jesienią znikają z bulwary. Żeby przetrwać zimne miesiące muszą być w zamkniętych pomieszczeniach. Na nadejście wiosny czekają w budynku Gorzowskiego Rynku Hurtowego przy ulicy Towarowej.

Od czwartku (23.04) kilkadziesiąt ptaków znów harcuje w wolierze. Znajdziecie tam trzy rodzaje papug: aleksandretty obrożne, faliste i nimfy. Obok nich spokojnie żyją sobie także nasze swojskie gołębie. Oba gatunki tolerują swoją obecność i nie dochodzi między nimi do awantur.

Gorzów woliera.
Autor: chacha Ptaki są jeszcze nieco nieufne. Musza się przyzwyczaić do nowego miejsca.

Skrzydlaci mieszkańcy woliery cały czas są pod opieką weterynarza. Ich karmieniem zajmuje się Gorzowski Rynek Hurtowy. Mieszkańcy niech raczej skupią się na ich podziwianiu.

W czasie spacerów po bulwarze pamiętajmy także o pandemii i bezpieczeństwie - swoim i innych. Zachowujemy dystans dwóch metrów i zakrywamy usta i nos.

Ptaki na bulwarze pozostaną do jesieni. Gdy pogoda się popsuje wrócą do budynku GRH, ale to już wiecie. Taki ptasi, gorzowski cykl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE