Gorzów: Willa Jaehnego odzyska dawny blask [AUDIO]

2020-06-10 15:31
willa jahnego
Autor: coola

Są pieniądze. Bedzie remont.​ Zabytkowa Willa Jaehnego odzyska dawny blask.

Niszczejący od lat obiekt będzie służył przedsiębiorcą a swoja siedzibę znajdzie tam Zachodnia Izba Przemysłowo - Handlowa. Środki na remont w wysokości 8,5 miliona złotych Izba pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego. 1,5 miliona wyasygnuje sama. Pieniądze pozwolą na zmianę tego niszczejącego budynku w prawdziwą perełkę z nowoczesnymi pomieszczeniami.

Posłuchaj jak może w przyszłości wyglądąć Willa Jaehnego - mówi Stanisław Owczarek dyrektor Zachodniej Izby Przemysłowo Handlowej:

Zabytkowy budynek stal się własnością Zachodniej Izby Przemysłowo Handlowej 27 grudnia ubiegłego roku. Izba zapłaciła za niego 10 tysięcy złotych. Zobowiązała się, ze w ciągu 5 lat go wyremontuje. Już wiadomo, ze remont zakończy się za dwa lata. Przypomnijmy: Willa Jaehnego znajduje się obok Wojewódzkiej i miejskiej Biblioteki Publicznej. Pomysłów na jej zagospodarowanie było wiele: ośrodek kultury, biblioteka multimedialna czy instytut Papuszy - żadnego jednak nie udało się do tej pory zrealizować.

willa Jaehnego2
Autor: coola
Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE