Policja

i

Autor: Justyna Świderska Zdjęcie poglądowe

Byli mu znani

Cztery osoby zatrzymane w Gorzowie pod zarzutem pobicia 20-latka. Co im grozi?

2023-03-11 13:50

Policjanci zatrzymali cztery osoby pod zarzutem brutalnego pobicia 20-latka, do którego doszło w Gorzowie Wlkp. Napastnicy nagrali swój atak na telefonie. Film jest jednym z dowodów w sprawie – poinformowała gorzowska policja PAP w sobotę, 11 marca.

Trzech napastnicy pobili 20-letniego mężczyznę, później uciekli

O pobiciu gorzowscy policjanci zostali poinformowani w czwartek, 9 marca, ok. godz. 19. Funkcjonariusze pojechali do pokrzywdzonego 20-latka. Opisał on zdarzenie, do którego miało dojść godzinę wcześniej. 20-latek miał widoczne rozległe obrażenia twarzy. Jak relacjonował, zaatakowało go kilka znanych mu osób. Sytuacja miała mieć miejsce dwukrotnie, w krótkim odstępie czasu. Po pobiciu w okolicach mostu Lubuskiego w Gorzowie, podejrzani uciekli. Jednak funkcjonariuszom udało się ich znaleźć.

Podczas poszukiwań sprawców policjanci na ul. Nadbrzeżnej zauważyli dwie osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Policjanci zatrzymali tam 18- i 21-latka. Krótko potem działania na terenie miasta doprowadziły do zatrzymania kolejnych dwóch osób 16- oraz 18-latka.

Zatrzymani są w wieku 16, 18 i 21 lat. Trzej dorośli usłyszeli zarzut pobicia i zostali w sobotę (11 marca) aresztowani na trzy miesiące. W sprawie zatrzymanego 16-latka sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu go na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich – powiedział dla PAP Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

W sprawie prowadzonej pod nadzorem gorzowskiej prokuratury rejonowej ustalono, że pobicie było zarejestrowane telefonem. Na nagraniu widać, jak pokrzywdzony został brutalnie zaatakowany. Podejrzani uderzali go po całym ciele, był także kopany w głowę. Materiał jest zabezpieczony jako dowód w postępowaniu – dodał Jaroszewicz.

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE