gorzów pwik rury 1

i

Autor: Fragles Wykopu już nie ma, można jeździć.

Gorzów: Wiadukt przy Garbary przejezdny. Rury pod rzeką położone!

2022-01-03 17:34

Gorzowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło jedną z najważniejszych inwestycji w mieście. Kosztowała ona 8 milionów złotych. Nastał Nowy Rok i spółka ma w planach kolejne istotne dla mieszkańców zadania. Jakie?

Z końcem roku, w piątek (31.12) otwarto przejazd pod wiaduktem przy gorzowskim skrzyżowaniu Spichrzowa-Nadbrzeżna-Garbary. Wcześniej był tam ogromny wykop, przy którym kilka miesięcy pracowali fachowcy. Prace toczyły się także po drugiej strony od Fabrycznej.

Położenie trzech ruch o różnej wielkości kilka metrów pod dnem rzeki było nie lada wyzwaniem. Poznańska specjalna firma , mimo problemów ze znalezieniem podwykonawcy do wiercenia otworów pod rurociąg, poradziła sobie.

gorzów pwik rury 2

i

Autor: Fragles Jeszcze drobne prace toczą się na błoniach od ul. Fabrycznej.

Z żelaznego mostu kolejowego zniknęły rurociągi, a nowe ułożono pod wodą. Jeden doprowadza wodę z Siedlic do Śródmieścia, drugi odprowadza ścieki z Zawarcia, a trzeci na ścieki jest rezerwą. Inwestycja pochłonęła 8 milionów złotych. W ubiegłym roku PWIK-a w sumie na prace wydało 22 miliony.

Kolejna wymiana rur, warta 3 miliony złotych, dotyczyć ma ulic- Baczyńskiego i Mościckiego na osiedlu Staszica. W planach jest także Kosynierów Gdyńskich.

Most w centrum Szczecina w katastrofalnym stanie. Wkrótce zbudują nowy

QUIZ. Sławne WPADKI polskich gwiazd! To przeszło do historii telewizji. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 9
Komu podczas rozdania Wiktorów bluzka zsunęła się z biustu, odsłaniając plastry, które miały ją utrzymać na miejscu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE