Gorzów: restauracja

i

Autor: SG Gorzowskie restauracje ponownie zamknięte.

Gorzów: We wtorek protest restauratorów

2020-11-03 7:34

Branża gastronomiczna jest na skraju wytrzymałości. We wtorek w całym kraju odbędą się akcje protestacyjne. W Gorzowie restauratorzy zbierają się na Starym Rynku i stamtąd przejdą pod urząd wojewódzki. Ich głównym postulatem jest zniesienie obostrzeń.

Restauratorzy idą protestować. W Gorzowie protest zacznie się 3 listopada, o godzinie 12. na Starym Rynku. Branża gastronomiczna boryka się z ogromnymi kłopotami. Wiąże się to z pandemią i ponownym zamknięciem przez rząd restauracji. Jak mówi Sławomir Załuski jeden z gorzowskich restauratorów: od wiosny ledwo trzymają się na nogach, a teraz dostali kolejny cios.

Gorzów: restauracja

i

Autor: SG

Dwa pierwsze miesiące lockdown'u spowodowały spadek dochodów na poziomie 90 proc. Z jednej strony brak dochodów, z drugiej koszty prowadzenia działalności pozostają nadal wysokie, nawet mimo wsparcia z tarcz antykryzysowych. Dlatego właściciele restauracji postanowili zaprotestować. We wtorek (3.11), w samo południe zbiorą się na placu przy katedrze i przejdą pod siedzibę wojewody lubuskiego. To część ogólnopolskiej akcji. W jej trakcie zbierane będą podpisy pod petycją „Czarna polewka dla rządu”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE