Hulajnogi

i

Autor: Gorzów / Facebook.com

TRANSPORT

Gorzów walczy z problemem porozrzucanych hulajnóg. W mieście powstaną koperty do ich parkowania

2023-06-05 11:33

Chodzi o hulajnogi elektryczne, które może wypożyczyć każdy chętny. Jak informują wladze Gorzowa: z uwagi na poważny problem złego parkowania hulajnóg czy też porzucania ich w różnych częściach miasta, wprowadzone zostaną specjalne koperty określające miejsca, w których mają one zostać zostawione. Czy pomysł się sprawdzi?

Porozrzucane hulajnogi to ogólnopolski problem

Sprawa porozrzucanych hulajnóg dotyczy nie tylko Gorzowa, ale praktycznie każdego miasta w Polsce, które oferuje mieszkańcom elektryczne hulajnogi do wypożyczenia.

Nie da się ukryć, że korzystanie z hulajnóg elektrycznych to duże udogodnienie w kwestii podróżowania po mieście. Sprzęt jest niewielki, więc bez problemu zmieści się np. do autobusu, w przypadku, gdy szykuje się dłuższa podróż. Takie hulajnogi to jednak przede wszystkim wygoda - dzięki nim szybko i bez zbędnego wysiłku dotrzesz do celu. W ten sposób można ominąć korki i sprawnie dojechać w te miejsca, w które nie dojedzie się samochodem (a w przypadku trwających w Gorzowie inwestycji drogowych ten aspekt wydaje się być naprawdę pomocny).

Niestety, jak się okazuje, mieszkańcy wypożyczający hulajnogi często nieprawidłowo je parkują, a do tego zdarzają się przypadki, że sprzęt zostaje po prostu porzucony w różnych punktach miasta. Dlatego urzędnicy postanowili wprowadzić spejalne koperty, na których bedzie można zostawiać jednoślady.

Hulajnogę zostaw w wyznaczonym miejscu

Służby miejskie uzgodniły z operatorami sieci hulajnóg lokalizację kilkunastu miejsc, w których pojawią się koperty.

Będą one usytuowane na terenie miasta i specjalnie oznaczone, aby nie było wątpliwości, że służą do parkowania hulajnóg. Uzgodniono też, że właściciele hulajnóg będą partycypowali w kosztach przygotowania tych miejsc. Operatorzy poprzez swoje aplikacje będą też przekazywali informacje w sprawie miejsc i zasad parkowania - informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Już wkrótce gorzowski Wydział Dróg ogłosi przetarg w tej sprawie, a wtedy poznamy dokładne lokalizacje kopert. W ramach tego zadania odnowione ma zostać również oznakowanie poziome w mieście i utrzymanie go w dobrym stanie przez najbliższe lata.

Sonda
Jeździsz hulajnogą?
Gorzów ma swojego Neptuna. Zamiast trójzębu... hulajnoga
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE