Gorzów: Konferencja zdrowie

i

Autor: kb

Gorzów: Walczą o zdrowie psychiczne młodzieży

2021-11-08 13:34

Połączyli siły by zawalczyć o oddział psychiatrii dziecięcej w Gorzowie. W specjalnej konferencji udział wzięli uczniowie oraz goście- m.in wokalista młodego pokolenia Dawid Kwiatkowski.

Uczestnicy wskazywali jak dużym problemem w naszym rejonie jest brak specjalistycznego oddziału. Zdaniem znanego piosenkarza z Gorzowa, źle na kondycje psychiczną młodzieży wpłynęła izolacja:

Wydaje mi się, że pandemia nie tylko pokazała, ale też pogłębiła ten problem przez izolację. Bardzo ważnym jest, żeby osoby publiczne głośno mówiły o tym, zwłaszcza, jeżeli same borykają się z takimi problemami. 

WIEDŹMIN: SEZON 2 Co w serialu od NETFLIX? | ESKA XD - Martyna movie #35

Jak się okazuje, w kraju tylko w ciągu jednego dnia najmłodsi popełniają trzy próby targnięcia się na swoje życie. Przypomnijmy, że szpital wojewódzki w Gorzowie ma w planie na lata 2021-26 zapisane stworzenie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy kompleksie na Walczaka. Szacowany koszt to 12 milionów złotych. Jak przekonywali jednak uczestnicy konferencji, ważny jest pośpiech, ponieważ pandemia covid-19 pogłębiła tylko problem, który wcześniej był efektem zaniedbań systemowych.

Umiesz liczyć? Policz kwadraty!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Ile kwadratów widzisz na obrazku?
Która figura nie pasuje do pozostałych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE