Gorzów: W wakacje wybierzemy się na spacer Trasą Siedmiu Wzgórz

2021-03-13 19:12
 Są chętni na budowę Trasy Siedmiu Wzgórz w Gorzowie.
Autor: mz W Gorzowie powstanie Trasa Siedmiu Wzgórz.

To inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pierwotnie miała być zrealizowana w minionym roku, ale był kłopot z wyłonieniem wykonawcy. Teraz się udało, bo magistrat dołożył 300 tys. zł. Nowy szlak spacerowo-rowerowy prowadzić będzie terenami popoligonowymi od ul. Bazaltowej do tzw. placu cyrkowego.

Firma z Nowego Sącza zbuduje Trasę Siedmiu Wzgórz w Gorzowie. Magistrat wyłonił wreszcie wykonawcę trasy pieszo - rowerowej, która prowadzić będzie od ulicy Bazaltowej, przez tereny popoligonowe - do ulicy Słowiańskiej. By tak się stało potrzebna była dodatkowa kasa. Gorzowscy urzędnicy dołożyli prawie 300 tysięcy złotych. Pierwotnie inwestycja miała kosztować 465 tys. zł, ale zgłoszone oferty zdecydowanie przekraczały tę sumę. Miasto ogłosiło kolejne postępowanie i ostatecznie trasa powstanie za 770 tys. zł.

Trasia Siedmiu Wzgórz będzie się zaczynać przy ulicy Bazaltowej
Autor: mz Trasa Siedmiu Wzgórz będzie się zaczynać przy ulicy Bazaltowej.

Na całej długości traktu spacerowego staną ławki, kosze na śmieci, tablice edukacyjne, kierunkowskazy i ławostoły. Do tego przy Bazaltowej i przy placu cyrkowym pojawią się wiaty rekreacyjne. Będą także specjalne ławki dla karmiących matek wyposażone m.in. w przewijaki dla maluchów.

Trasa Siedmiu Wzgórz powinna być gotowa do 15 czerwca tego roku. Jest to zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt został wybrany przez mieszkańców Gorzowa w kategorii ogólnomiejskiej w 2019 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE