Gorzów: W tym roku tylko elektroniczne. Ruszyło głosowanie nad Budżetem Obywatelskim 2021

2020-09-07 17:15
Jakie inwetsycje wybiorą gorzowianie?
Autor: mz Jakie inwestycje wybiorą gorzowianie?

W dziewiątej edycji Budżetu, mieszkańcy mają do wydania 6 milionów 300 tysięcy złotych. Zgłoszonych zostało 180 projektów z czego pod głosowanie zostanie poddanych 88 z nich. W tym roku z powodu pandemii urzędnicy zdecydowali, że tegoroczny wybór zadań odbędzie się tylko przez internet.

Taka możliwość była już w latach ubiegłych, ale teraz zostało to uproszczone.

-Będzie można w ten tradycyjny sposób oddać głos wpisując swoje dane ale dołożyliśmy dwie funkcjonalności, Kartę Mieszkańca i Kartę Seniora. Wówczas aby zagłosować, zamiast wprowadzać wszystkie dane wystarczy wpisać numer danej karty a system sam odczyta nasze dane z systemu i w ten sposób oddamy swój głos- mówi Anna Bonus-Mackiewicz z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Urzędnicy przygotowali także mobilne punkty, w których pomogą oddać głos. Takich punktów będą cztery.

-Będzie można do nas podejść, porozmawiać o zadaniach a także poprosić aby wspólnie oddać głos jeśli ktoś miałby z tym problem- dodaje Anna Bonus-Mackiewicz

W sobotę (12.09) urzędnicy pojawią się w galerii Askana. 15 września urzędnicy zjawią się w Kupcu Gorzowskim, 16-go przy Pegazie na Staszica, a 19-go września w galerii Nova Park.

Głosujemy na stronie: gorzow.konsultacjejst.pl

Oddajemy 4 głosy w trzech kategoriach: oświatowej, rejonowej i ogólnomiejskiej. Głosowanie potrwa do 21 września.

Zaśmiecony brzeg Warty w Gorzowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE