Gorzów: W tym roku 96 par skorzysta z programu in vitro… jeżeli radni będą na tak

2021-03-26 17:26
Gorzów: rada miasta
Autor: SG O podwyżkach zdecydowali radni.

Radni zdecydują, czy w Gorzowie ruszy miejski program leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Na zbiegi in vitro miasto chce przeznaczyć w najbliższych latach 1,86 ml zł. Jedna para może liczyć na wsparcie w wysokości 5 tys. zł.

Czy gorzowski magistrat w końcu dofinansuje zabiegi in vitro? Jest na to duża szansa, bo w środę (31.03) na sesji projektem uchwały zajmą się radni. Jeżeli się zgodzą to uruchomiony zostanie miejski program leczenia niepłodności. Zakłada on, że para, u której zdiagnozowano niepłodność będzie mogła liczyć na wsparcie do 5 tysięcy złotych. Taką pomoc rocznie otrzymałoby 96 par. Program realizowany ma być do 2024 roku, a miasto łącznie wyda na niego 1 mln 860 tys. zł.

Myślę, że ten pierwszy rok będzie takim sprawdzianem. Zobaczymy jakie dokładnie będzie zainteresowanie mieszkańców Gorzowa tym programem. Na pewno w kolejnych latach będziemy dążyli do tego, żeby ta kwota została zwiększona - mówi Piotr Wilczewski, radny Gorzowa.

Projekt otrzymał pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych. Szacuje się, że w Gorzowie problem niepłodności dotyczy ponad 4800 par. W czterech klinikach leżących najbliżej miasta leczy się około 500 par z Gorzowa. Sesja RM w środę online o godz. 14.

Przypomnijmy - historia gorzowskiego programu in vitro sięga 2017 roku. Roku później rada przyjęła uchwałę, ale została ona zakwestionowana przez wojewodę ze względu na błędy jakie się w niej znalazły.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE