Gorzów: rada miasta

i

Autor: SG Sesja Rady Miasta Gorzowa (fot. archiwum).

Gorzów: W środę sesja budżetowa

2021-12-21 16:46

Radni zajmą się projektem budżetu, który przygotował prezydent miasta wraz ze swoim zespołem. Wiadomo, że będzie on mniejszy od tegorocznego o 90 mln zł. To m.in. przez mniejsze wpływy z podatku dochodowego.

Czy radni przyjmą proponowany budżet Gorzowa na 2022 rok?​ Dowiemy się tego w środę (22.12). Wtedy odbędzie się tzw. sesja budżetowa. Projekt przygotowany przez prezydenta zakłada wydatki na poziomie 1 miliarda 70 milionów złotych, a dochody to 860 milionów. W porównaniu do tegorocznego zakładany budżet będzie o 90 mln zł mniejszy. I to pierwszy taki przypadek od lat.

Budżet jest oczywiście troszeczkę skromniejszy, m.in. dlatego, że mamy zaplanowane mniejsze dochody z podatku dochodowego. Najbliższe dwa, trzy lata takie będą. Nie miejsca na jakieś szaleństwa, będziemy starali się kończyć to co jest i realizować bieżące remonty - mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

Nad projektem budżetu debatować będą gorzowscy radni i jak co roku zapewne zechcą wprowadzić do niego swoje pomysły. Sesja zaplanowana jest na godzinę 14. Można ją obserwować online. Link do transmisji znajdziecie na stronie miasta.

Quiz. Jak dobrze znasz kryminały? Prawdziwy fan powieści kryminalnych musi zdobyć 10 na 12 punktów!

Pytanie 1 z 12
11. Najsłynniejszą niemiecką autorką kryminałów jest:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE