Gorzów: W środę radni zdecydują, czy do życia powołany będzie CEZiB

2021-02-23 17:02 sg
Gorzów: rada miasta
Autor: SG Sesja Rady Miasta (fot. archiwum).

Końca prac przy Warszawskiej jeszcze nie widać, ale magistrat chce już utworzyć Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Działalność formalnie miałoby zacząć we wrześniu przy ul. Pomorskiej. Co na to radni? Przekonamy się już w środę.

Sesja pod znakiem edukacji. W środę (24.02) obradować będą gorzowscy radni. Głównym tematem będą przekształcenia w gorzowskich szkołach zawodowych. Związane jest to z powołaniem Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Sprawą rada miała zająć się już miesiąc temu, ale ze względów formalnych zostało to wówczas zdjęte z porządku obrad. W skład CEZiB-u wejdzie Centrum Kształcenia Zawodowego, Budowlanka i Mechanik. Do czasu zakończenia prac w kompleksie poszpitalnym przy ul. Warszawskiej CEZiB mieścić się będzie przy ul. Pomorskiej.

Gorzów: cezib
Autor: SG CEZiB ciągle w budowie.

Radni głosować będą również nad przyjęciem dokumentu dotyczącego kierunku rozwoju miasta w różnych dziedzinach życia. Zajmą się także losem bezdomnych zwierząt i Skwerem Praw kobiet.Sesja ponownie odbędzie się w systemie online. Obrady można śledzić klikając w link znajdujący się na stronie miasta. Początek sesji zaplanowano w środę na godz. 14.