Lodołamacz Kuna

i

Autor: fot. Kamil Lewera Lodołamacz Kuna

Gorzów: W sobotę Kuna zabierze was do Santoka

2022-01-07 14:17

Poziom wody na Warcie pozwala wypłynąć zabytkowym lodołamaczem poza Gorzów. Wodniacy ruszają zatem do Santoka i zapraszają na pokład. Kto ma ochotę na wycieczkę niech rezerwuje miejsce przez Facebooka.

Rejs gorzowską Kuną w kilku wariantach. Tym razem wycieczka dłuższa bo do Santoka i w sobotę (8.01). Zmienia się także miejsce skąd zabierani będą podróżni. Tym razem będzie to bulwar wschodni o godz. 10. Cała wycieczka ma kilka opcji. Można popłynąć z Gorzowa do Santoka i wrócić np. koleją. Albo wsiąść na statek w Santoku i Wartą wrócić do Gorzowa. Jest także możliwość, żeby w obie strony popłynąć Kuną. W Santoku lodołamacz zacumuje przy tamtejszej marinie.

Jest piękna marina. Chcielibyśmy uczestniczyć naszym statkiem w jej funkcjonowaniu, w jej życiu. Ta infrastruktura jest zrobiona praktycznie od zera. Tam było tylko miejsce, ale sam basen portowy, budynki powstały właściwie od nowa - mówi Łukasz Burak, prezes Stowarzyszenia Wodniaków Przystań Gorzów.

Szczegóły i zapisy przez Facebooka Lodołamacz Kuna. W niedzielę (9.01) tradycyjny już krótki rejs do mostu kolejowego.

QUIZ. Czy masz wysoko rozwiniętą intuicję?

Pytanie 1 z 9
Śni Ci się bliska osoba. Co robisz po przebudzeniu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE