Gorzów: Warta

i

Autor: SG Czy uda się zobaczyć zaćmienie Słońca?

Gorzów: W samo południe można obserwować zaćmienie Słońca, jeżeli pogoda pozwoli

2022-10-25 11:20

Na razie niebo nad Gorzowem zasnute jest gęstymi chmurami, które uniemożliwiają podziwianie kosmiczne zjawiska jakim jest zaćmienie Słońca. Ale może wiatr przegoni chmury i będzie nam dane zobaczyć jak Księżyc przesłania tarczę słoneczną.

W południe warto spojrzeć w niebo. Można dziś (25.10) zobaczyć częściowe zaćmienie Słońca. Pod warunkiem, że ​chmury, które zasnuły nad Gorzowem nieboskłon rozwieje wiatr. Zaćmienie Słońca to rzadkie zjawisko, zdarza się raz na kilka lat. Najbardziej widoczne powinno być o godzinie 12:20. Księżyc zasłoni około 40 proc. tarczy słonecznej. Żeby to zobaczyć należy spojrzeć w Słońce, pamiętajmy jednak, żeby nie patrzeć bezpośrednio, bo możemy w ten sposób uszkodzić wzrok. Patrzmy przez okulary przeciwsłoneczne, czy przydymioną szybkę. Dobrą metodą jest zrobienie zdjęcia telefonem.

Kolejne takie widowisko będziemy mogli zobaczyć za 3 lata.

QUIZ. Muchomory

Pytanie 1 z 10
Muchomor zielonawy (dawniej sromotnikowy) to śmiertelnie trujący grzyb. Jego toksyny nieodwracalnie uszkadzają komórki:
Muchomor zielonawy (Amanita Phalloides)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE