Gorzów: Chrobrego

i

Autor: Fragles Na koniec prac na Chrobrego poczekamy do maja.

Gorzów: Ul. Chrobrego będzie gotowa dopiero w maju

2021-11-04 15:40

To już kolejny termin podawany przez wykonawcę przebudowy ul. Chrobrego. Jako powód wskazuje prace archeologów, które zakończyły się w październiku. Czy majowy termin uda się dotrzymać przyszłość pokaże.

Tempo prac na ul. Chrobrego niby dobre, ale kolejny raz trzeba przesunąć termin zakończenia inwestycji. Wykonawca poprosił o dodatkowe pięć miesięcy czyli modernizacja ma się zakończyć w maju. Wniosek wpłynął do gorzowskiego magistratu. Winni opóźnienia, jak zwykle archeolodzy, którzy badali odkrycia w okolicach byłego Arsenału.

Niestety długo trwające prace archeologiczne, bo skończyły się dopiero w październiku, spowodowały przesuniecie terminu oddania całej inwestycji do maja przyszłego roku, czyli chodzi dokładnie o 150 dni - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

Gorzów: Chrobrego

i

Autor: SG Prace na Chrobrego trwają od maja 2020 roku (fot. archiwum).

Są jednak pozytywy - na deptaku w okolicach dyskoteki przy Chrobrego układane są ostatnie kostki bruku. Jest także szansa, że przed majem samochody będą mogły ponownie jeździć Mieszka I- na odcinku od Borowskiego do Mickiewicza. Prace są tam na ukończeniu. Będzie trzeba je odebrać i uzyskać zgody, więc na tę chwilę urzędnicy nie są w stanie określić kiedy to faktycznie nastąpi.

Przypomnijmy - pierwotnie Chrobrego miała być gotowa w październiku, później w g grudniu. Inwestycja kosztuje prawie 70 mln złotych.

Czy twoja rodzina zdrowo się odżywia?

Pytanie 1 z 7
Czy w waszym domu dzieci jedzą to samo co rodzice?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE