Gorzów: Uczniowie jedynki nie wróca we wrześniu do szkoły

2021-08-10 11:53
SP 1 strop
Autor: foto. UM Gorzów

Uczniowie jedynki nie wrócą do szkoły w tym roku szkolnym.​ Remont potrwa dłużej niż planowano. Powodem są problemy z pracami remontowymi.

Prace miały zakończyć się w listopadzie ale już wiadomo , że to się nie uda.

Dlaczego wyjaśnia Wiesław Ciepiela z magistratu.  Najistotniejszą rzeczą, która stwarza największe problemy jest strop. Budowlańcy , którzy rozpoczęli już ten remont odkrywają, że ten stan techniczny stropów jest gorszy niż pierwotnie zakładano.

Dla uczniów oznacza to tułaczkę po innych szkołach. Najmłodsze dzieci czyli przedszkolaki i klasy 1- 3 będą uczęszczały do pobliskiego ekonomika. Klasy 4 i 5 przeniosą się na trzecia kondygnację AWF przy ulicy Estkowskiego. Klasy od 6 do 8 przeniosą się do Centrum Kształcenia Ustawicznego na Pomorską. Uczniowie najstarszych klas będą dojeżdżali do szkoły przy Pomorskiej za darmo.

Przypomnijmy. Magistrat otrzymał na rewitalizację zabytkowej podstawówki 6,6 miliona złotych z urzędu marszałkowskiego. Miasto dołożyło resztę a cały koszt prac to 8 milionów złotych. Pozwoli to na gruntowny remont zabytkowej szkoły, która jest w kiepskim stanie technicznym

Inwazja robotów w centrum Szczecina. Niecodzienna wystawa w Alei Kwiatowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE