Gorzów: Telewizory, specjalne konsole, wszystko dla pacjentów z dziennej chemioterapii

2021-04-12 17:42
Gorzów: szpital
Autor: SG Szpital w Gorzowie w ostatnich latach przeprowadził kilka dużych inwestycji, zapowiadane są kolejne.

Budowa nowego obiektu kosztowała 5 mln złotych. Na sali znajdą się 32 stawiska dla pacjentów przyjmujących leki. Zadbano o komfort osób przychodzących na dzienną chemioterapię. Przy ich fotelach staną konsole wyposażone w gniazdo słuchawkowe, kilka gniazd USB i specjalny uchwyt do urządzeń multimedialnych.

Nowy oddział dziennej chemioterapii rusza w połowie kwietnia. W gorzowskim szpitalu na pacjentów czeka nowa przestronna sala z 32 stanowiskami, gabinety lekarskie i zabiegowe oraz poczekalnia dla 50 osób. Do powstania obiektu paradoksalnie przyczynił się... koronawirus.

Tę chemię dla pacjentów onkologicznych, hematologicznych podawaliśmy na oddziałach szpitalnych. Taki pacjent musi w ciągu tygodnia przyjść do nas dwu, trzykrotnie. Wraz z COVID-em pojawiło się ryzyko, że to może spowodować pogorszenie stanu pacjentów będących na oddziałach szpitalnych - mówi Jerzy Ostrouch, prezes lecznicy.

Gorzów: szpital
Autor: SG

Osoby przychodzące na chemioterapię nie będą musiały wchodzić na oddział szpitalny. Taka wizyta może trwać nawet 10 godzin, więc zadbano, by pacjenci się nie nudzili. Na sali są telewizory, a przy każdym fotelu pacjenta staną konsole wyposażone w gniazdo słuchawkowe, kilka gniazd USB i specjalny uchwyt do urządzeń multimedialnych.

Kiedy zaczynałam pracę 21 lat temu parametr jak komfort pacjenta nie był brany pod uwagę. Dziś jest jednym z najważniejszych parametrów, które bierzemy pod uwagę - mówi Katarzyna Brzeźniakiewicz-Janus, ordynator oddziału.

Budowa nowego pododdziału dziennej chemioterapii kosztowała 5 mln zł, z czego 3 mln zł to dotacja marszałka lubuskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE