Gorzów: Szybko jechał. Drogo go to będzie kosztowało

2021-01-13 11:53
kara dla pirata
Autor: foto. Lubuska Policja

5000 złotych musi zapłacić pirat drogowy za kilka wykroczeń​. Do zatrzymania niebezpiecznie jadącego mężczyzny doszło w czerwcu tego roku. Poza zatrzymaniem prawa jazdy policjanci skierowali sprawę do sądu. W grudniu zapadł wyrok.

W czerwcu policjanci z grupy SPEED zauważyli w okolicach Gorzowa Passata, który jechał zdecydowanie za szybko. Na liczniku miał 171 km/h w miejscu, gdzie było ograniczenie do 70. Do tego wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych. Mundurowi zatrzymali samochód, kierujący nim 28-latek za swoją nieodpowiedzialną jazdę nie mógł liczyć na taryfę ulgową.

Stracił prawo jazdy, a funkcjonariusze sprawę skierowali do sądu. Ten uznał, że niebezpieczne zachowanie 28-latka nie budzi żadnych wątpliwości i wymierzył najwyższą możliwą w tym przypadku karę- 5 tyś zł.

W 2020 roku gorzowscy policjanci zatrzymali niemal 300 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Brutalnie odbierał dziecko matce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE