Gorzów: Szpital ma nowe urządzenie do wykrywania raka piersi

2021-09-21 17:10
Gorzów: szpital
Autor: Aleksandra Szymańska

Nowe urządzenie pozwala w bardzo precyzyjny sposób zobrazować wszelkie zmiany w piersiach. Specjalna cewka do rezonansu magnetycznego kosztowała 100 tys. zł.

Rezonansem w nowotwór piersi. Badanie jest bardzo dokładne i szybciej pozwala wykryć zagrożenie. Gorzowski szpital zakupił urządzenie, które pozwala zobrazować nawet najmniejsze zmiany w piersiach. Jego koszt to 100 tys. zł. Specjalna cewka do rezonansu magnetycznego jest czuła i dokładna. Badanie jest bardziej precyzyjne niż przy wykonaniu standardowej mammografii. Z nowego urządzenia mogą skorzystać panie przed 45 rokiem życia.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym i drugą przyczyną zgonów kobiet w Polsce. Długo nie daje objawów bólowych. Prawdopodobnie dlatego wiele kobiet zgłasza się do lekarza zbyt późno.

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Zamaskowana stylizacja Kim Kardashian z MET gali okazała się hitem internetu. Swoją wersję zaprezentowała na Instagramie w zabawnym filmie jedna z polskich gwiazd. Która?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE