Gorzów: Stypendia artystyczne rozdane. Prezydent przeznaczył na nie 110 tysięcy złotych

2020-03-02 16:21
Stypendia prezydenta przyznane
Autor: MZ Bartosz Bandura odbierający przyznane stypendium. Przeznaczy je na szkolenie w Nowym jorku

Pieniądze otrzymało 21 osób. Większość to muzycy ale nie zabrakło także przedstawicieli teatru, sztuk wizualnych czy tańca. Stypendia przyznawane są twórcom w dziedzinach: taniec, film, muzyka, teatr, literatura, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami a także w zakresie upowszechniania kultury.

"To są bardzo dobrze zainwestowane pieniądze" mówi Ina Czaińska, dyrektor wydziału kultury UM:

-To wróci do nas w jakiś sposób. Albo w postaci płyt albo gdzieś o Gorzowie usłyszymy. Są projekty droższe typu nagrania płyt, zakup instrumentu i są projekty tańsze np. dopłata do wyjazdu- dodaje Czaińska.

Z takiej możliwości skorzystał aktor gorzowskiego teatru Bartosz Bandura, który chce podnosić swoje aktorskie umiejętności w Nowym Jorku.


Stypendium otrzymał także wokalista Mateusz Ciawłowski

-Przede wszystkim chciałbym wydać kilka nowych piosenek, swoich autorskich już bo jak gram koncerty to gram kilka swoich utworów ale także covery a teraz chciałbym śpiewać swoją twórczość. Te pieniądze mają mi w tym pomóc-wyjaśnia wokalista.

Podania o stypendium artystyczne złożyły 23 osoby, dwie wsparcia nie otrzymały. W tym roku Urząd Miasta na stypendia przeznaczył 110 tysięcy złotych. W ubiegłym była to 60 tysięcy złotych.

Listę nagrodzonych znajdziecie na stronach internetowych urzędu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE