Gorzów: Studniówka w październiku? W II LO tak

2021-09-28 15:36
Gorzów: szkoła II LO
Autor: SG II LO w Gorzowie (fot. archiwum).

Zdecydowali o tym tegoroczni maturzyści w gorzowskim II LO. W tym pomyśle wsparli ich rodzice. W szkole odbyło się głosowanie - czy studniówkę organizować w terminie tradycyjnym, czy w październiku. Wygrała ta druga opcja. Młodzi ludzie chcą uniknąć losu swoich o rok starszych kolegów i koleżanek, którzy studniówki nie mieli.

W "Przemysłówce" chcą zdążyć zatańczyć Poloneza przed pandemią​. W tym roku studniówka w II LO w Gorzowie będzie taka tylko z nazwy. Zabawę zaplanowano na 22 października. To pomysł tegorocznych maturzystów i ich rodziców. Obawiali się, że pandemia może ponownie uderzyć i zorganizowanie studniówki w zwyczajowym terminie, czyli na przełomie stycznia i lutego, byłoby niemożliwe. Dlatego poświęcono wieloletnią tradycję.

Była zrobiona ankieta wśród uczniów co oni na to – czy utrzymujemy ten termin początku lutego, czy wybieramy październikowy? Każdy z uczniów klas maturalnych wypowiedział się w tej kwestii w ankiecie. Ostatecznie ta wersja październikowa zdobyła większą grupę osób popierających - mówi Tomasz Pluta dyrektor I LO.

Gorzów: szkoła II LO
Autor: SG Studniówka odbędzie się zgodnie z tradycją w sali gimnastycznej.

Z takiego rozstrzygnięcie cieszy się Oliwier, maturzysta z II LO.

Bardzo się cieszę, że będzie ta studniówka, bo w tamtym roku nie było. Nie byliśmy pewni, czy będzie również w tym roku. Po części to taki powrót do normalności, mimo że kilka miesięcy wcześniej – mówi.

W studniówce udział weźmie około 180 tegorocznych maturzystów. Zgodnie z tradycją szkoły zabawa odbędzie się na sali gimnastycznej. Co roku jest motyw przewodni studniówki, w tym roku będzie to kasyno, ale jak podkreśla dyrektor żadnego hazardu podczas studniówki nie będzie.

QUIZ. Czy jesteś lubiany? Lepiej nie mieć mniej niż 10/24

Pytanie 1 z 8
Jak często jesteś o kogoś zazdrosna/y?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE