Gorzów: Staw w Parku Róż stał się placem budowy. Dlatego jest ogrodzony

2021-01-20 15:17 sg
Gorzów: Park Wiosny Ludów
Autor: SG Staw w Parku Wiosny Ludów.

Staw w Parku Wiosny Ludów został otoczony ogrodzeniem. Wkrótce rozpocznie się jego rewitalizacja. Przewidziano szereg prac: od jego odmulania do nasadzeń roślin. To część modernizacji Parku Wiosny Ludów. Prace zaczęły się pod koniec ubiegłego roku. Całość powinna być gotowa do końca czerwca.

Parkowy staw za kratami. Gorzowianie spacerujący w Parku Wiosny Ludów zauważyli pewną zmianę. Cały staw został ogrodzony. Związane jest to z prowadzoną renowacją parku. Ta zaczęła się w końcu 2020 roku. Teraz prace koncentrują się na stawie i jego brzegach.

Staw zostanie odmulony. Naprawione będą umocnienia skarpy. Wykonany zostanie również specjalny system napowietrzania wody dzięki czemu roślinność i zwierzęta tam żyjące będą miały zdecydowanie lepsze warunki bytowania. Posadzona będzie roślinność na brzegach stawu - mówi Wiesław Ciepiela rzecznik gorzowskiego magistratu.

Gorzów: Park Wiosny Ludów
Autor: SG

Nasadzenia przewidziano również na brzegach Kłodawki, która przepływa przez park. Nowe oblicze zyska również wysepka na środku parkowego stawu. Renowacja dotyczy także innych części parku. Będą nowe ścieżki, ławki, rośliny, wyremontowany będzie mostek nad Kłodawką i schody od strony Kosynierów Gdyńskich. Prace wykonuje firma z Piły. Miasto wyda na ten cel 6 mln zł. A efekt mieszkańcy powinni zobaczyć jeszcze przed wakacjami.