Gorzów: Śmieci wywożone nocą denerwują mieszkańców. Winna jest pandemia?

2020-05-14 19:00
Nocny odbiór śmieci przy Bohaterów Westerplatte
Autor: mz Nocny odbiór śmieci przy Bohaterów Westerplatte

Nasi czytelnicy informują o co najmniej kilku sytuacjach kiedy odpady z terenu Gorzowa odbierane były w godzinach nocnych. Śmieciarki na osiedlach pojawiają się po godzinie 22. W tym tygodniu na Piaskach śmieci były odbierane o godzinie ... 1 w nocy!

Słychać nie tylko silnik pojazdu ale również dźwięk cofania czy obijania kubłów przy ich opróżnianiu - relacjonują mieszkańcy.

Sytuacja - jak twierdzi Danuta Wach z firmy Komunalnik, odpowiedzialnej za odbiór odpadów z Gorzowa i okolic - ma związek z panującą pandemią...

Posłuchaj wyjaśnień. Mówi Danuta Wach, dyrektor do spraw administracji i rozwoju :

Danuta Wach zapewnia, że wraz z odmrażaniem gospodarki nocne wizyty śmieciarek na osiedlach powinny się skończyć. Być może będzie to miało miejsce do końca tygodnia.

Mieszkańcy są... zdziwieni wyjaśnieniami wywoźnika. - Wieczorami i nocą trudniej o miejsca parkingowe na osiedlach niż w ciągu dnia - opowiadają.

Komunalnik odpowiedzialny jest za odbiór odpadów z części Gorzowa oraz z okolicznych gmin od kwietnia tego roku. Obecnie firma pracuje na dwie zmiany, a odpady odbierane są przez 18 pojazdów. Czy śmieciarki nadal będą budzić mieszkańców? Będziemy sprawdzać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE