Gorzów: Sanepid pokaże uczniom, jak walczyć z nowotworem skóry

2022-05-21 13:00
sanepid gorzów
Autor: kb

Profilaktyka to podstawa, a tej w świadomości ludzi jeszcze nie ma. Serię spotkań i wykładów dla gorzowskich uczniów prowadzi sanepid. Konkretnie - na temat nowotworów skóry.

Te są często niewidoczne, więc ignorowane. Potrafią być bardzo poważne, bo nieleczone przenikają wgłąb ciała, gdzie sieją spustoszenie. O dobre nawyki warto dbać od najmłodszych lat, mówi Dorota Konaszczuk, Wojewódzki Inspektor Sanitarny:

ZRÓB FORMĘ NA LATO W 3 DNI | ESKA XD - Fit vlog #49

Dlatego kieruje to do młodych ludzi, ponieważ oni są najbardziej chłonni i plastyczni, można ich jeszcze uformować. To jest akurat ta grupa, do której można coś mówić i ona jest w stanie wprowadzić jeszcze radykalne zmiany w swoim życiu.

Przy zażywaniu kąpieli słonecznych warto pamiętać o kremach z filtrami, najlepiej też zakładać przewiewne koszule, ale z długim rękawem. Najlepiej też co miesiąc przejrzeć swoje znamiona, ze zmianami zgłosić się do lekarza. Pierwsza lekcja odbyła się dzisiaj (20.05) dla uczniów z III LO.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE