Sąd rejonowy

i

Autor: em Sąd podjął decyzję.

Gorzów: Sąd podjął decyzję w sprawie nietrzeźwego kierowcy karetki

2021-08-10 14:06

Rozprawa przeciwko kierowcy, który pod wpływem alkoholu prowadził w Gorzowie szpitalną karetkę została warunkowo umorzona. Decyzje podjął sąd rejonowy. Prokuratura nie zgadza się z orzeczeniem. O sprawie pisaliśmy. W maju ubiegłego roku Łukasz C. były żużlowiec wsiadł do ambulansu po wypiciu alkoholu.

Łukasz C. przez najbliższe dwa lata ma mieć okres próby, czyli nie może popełnić przestępstwa, ponadto sąd zobowiązał go w okresie próby do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu. Łukasz C. ma także zakaz prowadzenia pojazdów na rok, musi także zapłacić 6 tysięcy złotych nawiązki. Warunkowe umorzenie sądy mogą zastosować m.in. gdy oskarżony nie był wcześniej karany, a społeczna szkodliwość czynu nie jest duża.

Okazuje się, że to nie koniec sprawy bo prokuratura odwołała się od orzeczenia. Za tego typu przestępstwo może grozić nawet do dwóch lat więzienia. Przypomnijmy: w maju ubiegłego roku Łukasz C. został zatrzymany do kontroli przy ulicy Walczaka w Gorzowie.

Przed wyjazdem karetki do Częstochowy miał zatrzymać się w jednym ze sklepów i kupić alkohol, który razem z towarzyszącym mu sanitariuszem mieli wypić w samochodzie. Zauważyła to ekspedientka i to ona zawiadomiła policję. Obaj mężczyźni stracili pracę w szpitalu.

Łukasz C. to były żużlowiec Stali. Startował do 2014 roku, przez pięć sezonów w Gorzowie. Po zakończeniu kariery sportowej został kierowcą karetki. Awansował na kierownikiem transportu medycznego lecznicy, ale czasami też sam siadał za kierownicą ambulansu. 

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE