Gorzów: Ruszył proces Bułgarów

2020-03-05 15:12
Napady w Chełmie i finał procesu. Sąd uznał, że Ukraińcy są niewinni. Błędy w śledztwie?
Autor: pixabay.com/MiamiAccidentLawyer

Nie chcieli zabić, tylko pobić- w czwartek (05.03) przed Sądem Okręgowym w Gorzowie ruszył proces trójki Bułgarów.

 Oskarżeni to 50-letni Ivan D. oraz jego dwóch synów - 29-letni Martin D. i 31-letni Dymitar D. W Kostrzynie nad Odrą mieli dokonać brutalnego napadu na dwójkę swoich rodaków - 26-latkę i 32-latka. W sądzie przesłuchano oskarżonych i wyświetlono główny dowód w sprawie - wideo z monitoringu. Starszy z synów zeznał przed sądem, że kilka lat temu był partnerem 26-latki. Rozstali się, bo kobieta wybrała pracę prostytutki. Dymitar mówił też, że z ofiarą skonfliktowany był jego kuzyn, który był na miejscu zdarzenia. Za nim wysłano list gończy.

- Przewód sądowy rozpoczął się od przesłuchania oskarżonych. Sąd na 10-tego zaplanował kolejne czynności mające na celu przesłuchanie kolejnych świadków i ujawnienie pozostałych dowodów - mówi Dariusz Domarecki, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Mężczyźni nie przyznają się do winy. Za zabójstwo grozi im kara 25 lat więzienia lub dożywocie. Przypomnijmy- do zdarzenia doszło nocy z 14 na 15 maja przy ul. Jana Pawła II w Kostrzynie. Zaatakowano nożami parę Bułgarów. 32-latek zginął na miejscu, a jego 26-letnia partnerka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Napastnicy zostali ujęci kilka dni później we Francji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE