Gorzów: Rowerowy owal przy Polarnej gotowy

2020-09-14 16:13 Sebastian Górny
Gorzów: tor rowerowy
Autor: SG Tor rowerowy zbudowano w ramach budżetu obywatelskiego.

Kolejna inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego oddana mieszkańcom. Przy ul. Polarnej powstał mały tor rowerowy. Jego powstanie to pomysł jednego z mieszkańców os. Słonecznego. Zbudowanie toru kosztowało 65 tys. zł.

Owal niemal jak na „Jancarzu”. Tyle, że mały. Na os. Słonecznym, przy ul. Polarnej w Gorzowie powstał tor rowerowy. Dzieci mają teraz miejsce, gdzie bezpiecznie mogą kręcić kółka w lewo lub prawo. To inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego. Budowa zaczęła się na początku lipca. Wykonawca musiał wyrównać teren i usunąć betonowe pozostałości po budowli, która przed laty tam stała. Po dwóch miesiącach tor jest gotowy. Oprócz niego wykonawca zamontował tam nowe ławki i kosze na śmieci, a także ledowe oświetlenie.

To był projekt zgłoszony w kategorii rejonowej przez jednego z mieszkańców os. Słonecznego. Mamy nadzieję, że ta realizacja będzie cieszyła się popularnością. To zadanie wygrało w pakiecie razem z innymi. Chodzi o budowę miejsc parkingowych przy ul. Gwiaździstej - mówi Iga Kalbarczyk z biura konsultacji społecznych i rewitalizacji.

Gorzów: ławka
Autor: SG Przy torze rowerowym stanęły nowe ławki.

Miejsca parkingowe także są już zrobione. Budowa toru rowerowego kosztowała ponad 65 tys. złotych.​