Gorzów: RODOSy wracają do łask. Co raz więcej osób chce gospodarować swój kawałek zieleni.

2020-04-22 14:58
Rodzinne Ogrody Działkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem gorzowian
Autor: mz Rodzinne Ogrody Działkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem gorzowian

Tylko w ciągu ostatnich trzech tygodni gorzowski okręg działkowców przyjął do swojego grona ponad 60 osób. Kolejne czekają na decyzje. W ciągu ubiegłego roku takich przyjęć było niespełna tysiąc.

Głównie są to osoby poniżej 40-go roku życia. Telefonów do zarządców ogródków działkowych w ostatnim czasie przybywa. Chcą kupować, dzierżawić i po prostu korzystać. Młode osoby stawiają na rekreację i wypoczynek. Starsze nie zapominają o niezbędnych pracach sezonowych. „Przyjemne z pożytecznym” mówią działkowcy z ogródków przy ulicy Kombatantów.

Posłuchaj, jak spędzają ten czas:

W Gorzowie jest 40 ogrodów działkowych. Obecnie najwięcej wolnych działek jest na Zakanalu i Zawarciu. Trudniej o wolny ogródek przy Ruskim Stawku czy przy ulicy Żwirowej. Powody dla których RODOSy wracają do łask są dwa.

Wyjaśnia to Piotr Wilms, z Polskiego Związku Działkowców, prezes okręgu w Gorzowie, posłuchaj:

Ceny działek wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. To zależy od zagospodarowania danego terenu. Opłaty do związku to 250 zł w roku nabycia działki a następnie ponosimy koszty roczne- te stawki ustala zarząd każdego ogrodu. Gdzie szukać informacji o wolnych terenach? Najlepiej wybrać się osobiście do Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Często ogłoszenia o sprzedaży zamieszczane są w gablotach informacyjnych lub na ogrodzeniu posesji. Najlepszym sposobem jest kontakt z gospodarzem danego ogrodu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE