Gorzów: Przetarg na modernizacje SP nr 1 wreszcie rozstrzygnięty

2021-05-14 19:45
Gorzów: szkoła SP 1
Autor: SG Szkoła Podstawowa nr 1 w Gorzowie.

Remont najstarszej gorzowskiej szkoły kosztować będzie niespełna 9 mln złotych. To mniej niż zakładało miasto. Obiekt doczeka się gruntownej modernizacji.

Gorzowska firma wyremontuje "Jedynkę". W końcu uczniowie doczekają się lepszych warunków. Magistrat rozstrzygnął przetarg na wykonanie termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 1 przy Dąbrowskiego. Wygrała oferta opiewająca na 8 mln 839 tys. zł, którą złożyła firma BLR Sp. z o.o.

Ta oferta jest nieco niższa niż miasto zakładało, więc część wygospodarowanych pieniędzy będzie można przeznaczyć na inne cele w mieście. Ale najważniejsze że szkoła która wymagała naprawdę gruntownego remontu, tego remontu się doczeka. Uczniowie będą się uczyli w lepszych warunkach -mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Miasto miało zabezpieczone 11,5 mln złotych. Prace wykonywane będą na zabytkowym budynku głównym i części hali sportowej. Obiekty zabezpieczone zostaną przed wilgocią, wykonana będzie termomodernizacja. Pojawią się nowe okna. Zmodernizowana zostanie kotłownia, a także instalacja c.o. Oświetlenie szkoły zmieni się na energooszczędne LED-y. Na budynku pojawią się również budki dla ptaków. Remont powinien być wykonany do połowy listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE