Gorzów: Projekt gotowy​, teraz potrzebny wykonawca. Chętni na spacer?

2020-08-12 16:33
Trasa będzie miała swój początek przy zbiegu Kwarcowej i Bazaltowej
Autor: mz Trasa będzie miała swój początek przy zbiegu Kwarcowej i Bazaltowej

Zakończyły się prace związane z projektowaniem Trasy Siedmiu Wzgórz w Gorzowie. To inwestycja zgłoszona w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Miasto przygotowuje się do ogłoszenia przetargu w celu wyłonienia wykonawcy. Być może uda się to zrobić jeszcze w tym miesiącu. Póki co poznaliśmy projekt trasy spacerowej.

Zaczynać się ona będzie przy zbiegu ulic Kwarcowej i Bazaltowej. Dalej terenami dawnego poligonu aż do ulicy Słowiańskiej. Na tym odcinku powstanie ścieżka z nawierzchni mineralnej. Od ulicy Słowiańskiej aż do Stawu Błotnego trasa będzie oznaczona na chodnikach
specjalnym logiem. Na całej długości traktu spacerowego staną ławki, kosze na śmieci, tablice edukacyjne i kierunkowskazy.

Przybliżony przebieg planowanej Trasy Siedmiu Wzgórz
Autor: mz Przybliżony przebieg planowanej Trasy Siedmiu Wzgórz

Do tego przy Bazaltowej i przy placu cyrkowym pojawią się wiaty rekreacyjne. Będą także specjalne ławki dla karmiących matek wyposażone m.in. w przewijaki dla maluchów. W parku Słowiańskim oraz przy stawie na Błotnej urządzone zostaną place zabaw.

Inwestycja ma kosztować prawie 520 tys złotych. O etapach prac będziemy Was na bieżąco informować.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE