Gorzów: Prezydent chce, żeby w mieście powstała spalarnia śmieci

2021-02-15 11:51
Gorzów: spalarnia śmieci
Autor: Allegria/wikimedia.org Spalarnia śmieci w Wiedniu

Koszt takiej inwestycji to kilkaset milionów złotych. Miasto szuka partnerów, którzy pomogą zrealizować tę inwestycję. Spalarnia ma być nowoczesnym zakładem, ekologicznym i zeroemisyjnym. Prezydent Gorzowa zapewnia, że dzięki niej w portfelach mieszkańców zostanie więcej pieniędzy.

Czy w Gorzowie powstanie spalarnia śmieci? Chce tego prezydent miasta. Trwają już prace nad projektem. Najbliższe dwa lata zajmie przygotowanie dokumentacji i biznesplanu. Trwają też poszukiwania partnera, który pomoże ją zbudować. Koszty takiej inwestycji to setki milionów złotych. Jeżeli wszystko poszłoby zgodnie z założeniami, spalarnia mogłaby ruszyć za cztery lata.

Na tym przedsięwzięciu zyskaliby mieszkańcy - uważa Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. - Wybudowanie spalarni na terenie naszego miasta spowodowałaby również, że byłaby szansa na utrzymanie cen odpadów. Wiemy, że przed nami wzrost cen odpadów związany z wymaganiami UE co do poziomu recyklingu i utylizacji odpadów.

Prezydent zapewnia, że współczesne spalarnie to nowoczesne, ekologiczne, zeroemisyjne zakłady. Jako przykład podaje Wiedeń, gdzie taka instalacja działa w centrum miasta. Ze względu na koszty inwestycja będzie wpisana do strategii rozwoju województwa lubuskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE