Gorzów: Targowa

i

Autor: SG Budynek przy ul. Targowej, przyszła siedziba GOT-u.

Gorzów: Prace rozbiórkowe w biurowcu przy ul. Targowej. Za rok przeniesie się tam GOT

2021-01-22 13:22

Rozpoczęła się modernizacja budynku przy ul. Targowej. Na razie trwają prace rozbiórkowe. Robotnicy demontują ściany, skuwają posadzki i zrywają instalacje. Ten etap potrwa kilka tygodni. Za rok do odnowionego obiektu wprowadzi się Gorzowski Ośrodek Technologiczny.

W biurowcu przy ul. Targowej trwa wielka demolka. Powstaje tam nowa siedziba Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego. Od 1 do 4 pietra trwają prace rozbiórkowe. Słychać pracę młotów udarowych. Przez okna wysypywany jest gruz. W ciągu kilku najbliższych tygodni budynek zostanie skuty do gołych murów.

Na podstawie projektów demontujemy, rozbieramy ściany murowane, działowe czy to ściany z gips kartonu. Skuwamy posadzki do gołych stropów. Demontujemy instalacje elektryczne, sanitarne po to, żeby później wszystko na nowo wbudować z nowym podziałem pomieszczeń - mówi Tomasz Mackiewicz, kierownik budowy.

Gorzów: Targowa

i

Autor: SG

Po pracach rozbiórkowych do obiektu wejdą instalatorzy. Zmieniona będzie również elewacja. Wybite zostaną nowe okna, zbudowana klatka z windą, a budynek od frontu pokryje aluminium i szkło. Do wyremontowanego budynku przeniesie się ze Stanowic część GOT-u. Powstanie tu także inkubator przedsiębiorczości.

Będziemy mieli dosyć sporo, bo prawie 3 tys. m kw powierzchni. Będą na niej biura dla takich nowych firm - Mówi Łukasz Marcinkiewicz, prezes Inneko.

Koniec prac przewidziany jest na przełom stycznia i lutego 2022 roku. Koszt przedsięwzięcia to 11 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE