Gorzów: Prace przy budowie hali idą pełną parą [AUDIO]

2021-01-22 13:52
Pierwsze drzewa już zostały wycięte.
Autor: Przemek Mazurek Pierwsze drzewa już zostały wycięte.

Pierwsze krzewy i mniejsze drzewa zostały już wycięte. Od kilku dni trwają prace przy budowie hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie. Ich efekty są już widoczne gołym okiem. Wzdłuż ulicy Słowiańskiej stoi zamontowane niedawno ogrodzenie, które oddziela teren inwestycyjny od chodnika i jezdni. Na placu budowy leżą też wycięte drzewa.

Wycinka wszystkich kilkuset drzew ma potrwać do końca lutego. Czy wykonawca zdąży z tym terminem?

Mówi Joanna Kasprzak-Perka, prezes Słowianki:
Wokół placu budowy stanęło ogrodzenie.
Autor: Przemek Mazurek Wokół placu budowy stanęło ogrodzenie.

Na placu budowy jeszcze w pierwszym kwartale tego roku rozpoczną się pierwsze wykopy. Nastąpi to zaraz po wycince drzew i po uporządkowaniu terenu.

Przypomnijmy, umowa z generalnym wykonawcą budowy hali, czyli firmą Budimex S.A. została podpisana 4 stycznia 2021 roku. Dzień później nastąpiło oficjalnie przekazanie terenu pod inwestycje. Pierwsze realne prace, czyli grodzenie terenu ruszyły 13 stycznia.

Hala widowiskowo-sportowa będzie kosztować 89 mln zł. Niemal co trzecia złotówka pochodzi z dofinansowania. 22 miliony złotych to środki rządowe, a 6 milionów złotych przekazał urząd marszałkowski. Reszta to wkład własny miasta. Obiekt pomieści ok. pięciu tysięcy kibiców. Budowa ma potrwać dwa lata.

ESKA XD #014
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE