Gorzów: szpital

i

Autor: Agnieszka Wiśniewska/WSzW w Gorzowie Pani Weronika i jej synek.

Gorzów: Położnicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego uratowali matkę i dziecko!

2020-09-18 13:00

26-latka dzięki gorzowskim lekarzom urodziła zdrowego syna. Sytuacja jest wyjątkowa o tyle, że kobieta czeka na przeszczep wątroby. Ze względu na jej stan, specjaliści z innych ośrodków radzili jej usunąć ciąże. Pomoc uzyskała dopiero w Gorzowie.

Gorzowscy położnicy uratowali dziecko i jego matkę. To było pionierskie działanie. Sukces wyjątkowy, ponieważ 26-letnia kobieta, mieszkanka Gorzowa, czeka na przeszczep wątroby. Leczyła się w szpitalu w województwie mazowieckim. Była już po czterech zabiegach, kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży.

Lekarze poinformowali panią Weronikę, że aby mogła kontynuować leczenie, musi usunąć ciążę. Nie chciała tego robić, więc szukała pomocy w kilku klinikach. Wszędzie słyszała to samo. Wreszcie trafiła do lecznicy w Gorzowie.

Gorzów: szpital

i

Autor: Agnieszka Wiśniewska/WSzW w Gorzowie Mały Gordiej przyszedł na świat jako wcześniak, ale jest zdrowy i ma się dobrze.

Dla lekarzy Oddziału Położniczo-Ginekologicznego była to pierwsza taka pacjentka. Podstawowym zadaniem było utrzymanie ciąży, jak długo się da. 26-latka przez pół roku systematycznie odwiedzała szpital. Do rozwiązania doszło 27 sierpnia, w 35 tygodniu ciąży, przez cesarskie cięcie. Urodził się zdrowy chłopczyk, wcześniak.

Gordiej ma się już dobrze, a jego mama może wznowić leczenie. Sukces gorzowskich lekarzy jest jednym z nielicznych w skali kraju.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE