Gorzów: Plakaty Strebejki i 75 lat gorzowskiej kultury, czyli muzeum na NSK

2020-09-09 17:47
Gorzów: spichlerz
Autor: SG O budżecie obywatelskim porozmawiacie przy Spichlerzu.

Muzeum zaprasza na Nocny Szlak Kulturalny. W tym roku instytucja przygotowała dwa wydarzenia. W Spichlerzu zobaczyć będzie można plakaty Wiesława Strebejki, a na deptaku wystawę o początkach instytucji kultury w polskiej administracji.

Strebejko i 75 lat gorzowskiej kultury. Muzeum przygotowuje się do Nocnego Szlaku Kulturalnego. W tym roku zaplanowano dwa wydarzenia. Odbędzie się wernisaż wystawy Wiesława Strebejki, artysty przez wiele lat związanego z Gorzowem. W Spichlerzu zobaczyć będzie można 45 plakatów teatralnych jego autorstwa. Druga wystawa zorganizowana będzie na deptaku na ul. Sikorskiego.

Na stojakach trochę wiedzy, trochę fotografii z naszych zbiorów na temat tego jak powstawały pierwsze instytucje kultury w Gorzowie. Jak zaczynała się rodzić gorzowska kultura w polskiej administracji - mówi Ewa Pawlak, dyrektor muzeum.

Gorzów: centrum
Autor: SG Wystawa stanie na deptaku.

Pretekstem do stworzenia wystawy jest 75-lecie polskości Gorzowa. Otwarcie obu wystaw o godzinie 18.00. Tegoroczny Nocny Szlak Kulturalny odbędzie się w sobotę, 12 września.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE