Gorzów: Pierwszy numer "Młodego Obywatela" gotowy

2020-09-15 17:03 Sebastian Górny
Gorzów: gazeta
Autor: SG Okładka pierwszego numeru "Młodego Obywatela".

Do drukarni trafił pierwszy numer „Młodego Obywatela”. To gazeta tworzona z myślą o młodych mieszkańcach województwa lubuskiego. Co ważne autorami są także młodzi ludzie. Periodyk trafi do odbiorców w październiku.

"Młody Obywatel" niedługo trafi do czytelników. Trwa drukowanie gazety. To periodyk tworzony wyłącznie przez młodych dziennikarzy. Na 52 stronach znajdują się teksty opisujące sprawy społeczne, kulturę, sport, ale z punktu widzenia młodych Lubuszan. Autorami są osoby, które odpowiedziały na ogłoszenie Stowarzyszenia NOVUM. Tematem przewodnim pierwszego numeru jest wykluczenie komunikacyjne.

W przypadku młodych ludzi, studentów czy licealistów dochodzi kwestia, że muszą dojeżdżać do swoich szkół, często z małych miejscowości, a jest problem z dostępem do transportu publicznego. Taki temat, zaproponowany przez młodego człowieka, Jakuba Roslera, będzie tematem naszego numeru - mówi Mariusz Sobkowiak, prezes Stowarzyszenia.

Gorzów: gazeta
Autor: SG "Młody Obywatel" będzie dostępny w wersji papierowej i cyfrowej.

Gazeta do odbiorców trafi w październiku. Redakcja pracuje już nad kolejnym numerem i zaprasza do współpracy. Teksty trzeba wysyłać do końca września na adres redakcja.mlodyobywatel@gmail.com.​ Trzeba jeszcze spełnić dwa podstawowe warunki: mieszkać w regionie lubuskim i mieć nie więcej niż 35 lat.