Gorzów: parkrun

i

Autor: Marcin Masłowski W Parku Kopernika biegają co sobotę.

Gorzów: Parkrunowcy będą biegać po oznaczonej trasie

2021-10-04 13:28

Oznaczenie trasy w Parku Kopernika zwyciężyło w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2021. Przedsięwzięcie będzie mogło być wreszcie zrealizowane. Miasto znalazło brakujące 3 tys. zł, które dołoży do inwestycji.

Trasa gorzowskiego parkrunu będzie oznaczona. Miasto dorzuciło brakującą kwotę do zrealizowania tego przedsięwzięcia. ​Osoby, które w soboty wybiorą się pobiegać już nie pomylą ścieżek. 5 kilometrowa trasa w Parku Kopernika zostanie oznaczona słupkami. Będą one pokazywały: skręt w lewo, w prawo, czy prosto. Na początku trasy zostanie też postawiona tablica pokazująca cały jej przebieg. Koszt szacowano na niespełna 14 tys. zł. Wykonano projekt, ale firma zażądała ponad 3 tys. zł więcej.

Z pieniędzy zaoszczędzonych na innych inwestycjach kwota ta zostanie dołożona. Miasto porozumiało się już z wykonawcą i nie ma przeszkód, żeby te prace rozpocząć - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

Oznakowanie trasy parkrun wygrało w Budżecie Obywatelski 2021 w kategorii ogólnomiejskiej, wraz z innymi zadaniami. Impreza w Gorzowie odbywa się od cztery lat. Biegacze spotykają się w każdą sobotę o godzinie 9 w Parku Kopernika.

QUIZ o Gwiezdnych Wojnach. Jak dobrze znasz uniwersum Star Wars?

Pytanie 1 z 15
Kto skomponował pamiętny utwór "Duel of the fates"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE