Gorzów: Parking, chodniki, schody, rekreacja, czyli budżet obywatelski na os. Słonecznym

2020-07-07 18:07
prace przy Gwiaździstej
Autor: SG Remont tego miejsca wybrali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim

120 tys. zł z Budżetu Obywatelskiego pójdzie na 10 miejsc parkingowych i przebudowę uliczki łączącej Gwiaździstą ze Słoneczną. Prace już trwają. Z nowych inwestycji mieszkańcy będą się cieszyć pod koniec wakacji.

Mieszkańcy os. Słonecznego zyskają 10 miejsc parkingowych. Przy ul. Gwiaździstej pracuje już ciężki sprzęt. Rozkopany jest krótki łącznik między ul. Gwiaździstą, a ul. Słoneczną. Uliczka zostanie wyremontowana, powstanie nowy chodnik. Prace wykonuje gorzowska firma „DROGBUD”.

Inwestycja finansowana jest z Budżetu Obywatelskiego. - Remont drogi i chodnika na łączniku między ul. Gwiaździstą i ul. Słoneczną to koszt 73 tys. zł. Natomiast 10 miejsc parkingowych to koszt około 50 tys. zł. - wyjaśnia Wiesław Ciepiela rzecznik Parking i uliczka mają być gotowe do końca sierpnia. 

prace przy Gwiaździstej
Autor: SG Do końca sierpnia powstanie tu 10 miejsc parkingowych

To nie koniec inwestycji w tej części miasta. W ramach budżetu obywatelskiego zaplanowano również remont chodnika oraz schodów przy ul. Gwiaździstej 20-22, w budżecie zapisano na to 50 tys. zł. A nowy sprzęt za 112 tys. - m.in. ławki, zabawki i inne - pojawi się w wielopokoleniowej strefie rekreacji przy ul. Słonecznej.

Strażnik miejski wskoczył do śmietnika by odzyskać portfel starszej pani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE