Gorzów: Operacja się udała, pacjent czuje się dobrze. To był historyczny moment!

2021-05-20 8:04
gorzów szpital da vinci operacja
Autor: materiały szpitala Gorzów Robota użyto podczas operacji 63-latka.

W gorzowskim szpitalu przy Dekerta po raz pierwszy użyto nowoczesnego robota Da Vinci. To było wyzwanie i nie obyło się bez stresu u lekarzy. Najważniejsze, że akcja zakończyła się sukcesem. W planach podobne zabiegi.

Operacja odbyła się w poniedziałek(17.05) i poddał się jej 63-letni pacjent. 6-osobowy zespół przeprowadził operacje prostatektomii radykalnej. To jedna z metod leczenia nowotworu gruczołu krokowego.

- Moja choroba szybko postępowała, jestem bardzo zadowolony. Kilka godzin po operacji mogłem już usiąść, a za kilka dni wyjdę do domu i po zabiegu zostaną mi naprawdę niewielkie blizny na brzuchu - opowiada zoperowany pan Jan.

Jak uważa urolog Piotr Petrasz - dzięki systemowi da Vinci można skutecznie z niemal zegarmistrzowską precyzją usunąć nowotwór, ale także maksymalnie zawęzić obszar interwencji chirurgicznej, a to skraca czas powrotu do zdrowia.

Lekarze zaplanowali kilka operacji z użyciem robota chirurgicznego Da Vinci. W tym roku zamierzają przeprowadzić ich jeszcze 100 – 150. Taki sprzęt ma tylko dziewięć szpitali w kraju.

Pies Kajtek spod Rzeszowa otrzymał protezę łapki
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE